5 důvodů, proč byste s dětmi měli navštívit Hořovice

Trávíte léto v Praze nebo někde v okolí Berouna? Mám pro vás parádní tip na báječný výlet s dětmi! Loni jsme ho otestovali a letos ho pro velký úspěch plánujeme znovu. Kdo ví, třeba se z něj za chvíli stane naše letní rodinná tradice a možná i vaše.

Jestli vám je to jméno povědomé, tak ano, v Hořovicích je vynikající porodnice. I tu mám ozkoušenou. Kvůli ní ale tento článek nepíšu. Hlavně v Hořovicích se z pohledu dítěte dá dělat plno věcí.

Expozice v Novém zámku Hořovice

Zámky jsou v Hořovicích hned dva, ale jen tento bezpečně poznáte už od pohledu. Je překrásný. My dospělí oceníme krásné apartmány, ale děti spíše nadchne zdejší výstava Hry a hračky malých aristokratů. V dané době tříleté slečně bylo těžké vysvětlit, že nejsme v obchodě a ty překrásné hračky jen tak domů nedostaneme. Věřím, že i vám bude líto, že některé z těch hraček nemůžete mít doma.

Popis není dostupný.
Děti sedí u kašny, kterou vám neukážu, abych vzbudila vaši zvědavost. V pozadí můžete vidět Nový zámek Hořovice.

Návštěvní doba a vstupné

Chcete si zahrát?

Zvídavé dětské mysli jistě nedá klid Starý zámek Hořovice. Zdejší Muzeum Hořovicka obsahuje všechno možné. V šuplících zde najdete hádanky, které potrápí i hlavy dospělých. Úplnou třešničkou na dortu tohoto poznávacího výletu bude hra na bicí – tedy spíš na hrnce. Zkuste to!

Popis není dostupný.
Nejlepší zábava pro děti, kterou si nepřejete mít doma!

Informace o vstupném a otvírací době

Je libo něco sladkého?

Cukráren je v Hořovicích více, jedna malinká je přímo v zámku, další v porodnici, na konci dětského hřiště je kavárna plná sladkostí a jednu levnou cukrárnu najdete kousek od Městského úřadu Hořovice. Za nějakých padesát korun v ní pořídíte chutný zákusek i kávu.

Popis není dostupný.
V kavárně na konci dětského hřiště

Trochu divočiny na dětském hřišti

Dětské hřiště Panská zahrada najdete přímo naproti Nového zámku Hořovice. Nabídkou všelijakých atrakcí je celkem luxusní a vaše děti se zde krásně vyřádí.

Popis není dostupný.
Jedna z atrakcí dětského hřiště, za kterou je vidět i zmíněná kavárna

Zelený klídek v parku

K Novému zámku Hořovice patří i krásný zámecký park s altánkem, lavičkami a květinami, které letos musí zářit štěstím, že není takové sucho jako v minulých letech.

Popis není dostupný.

Tohle všechno jsme si stihli užít během jedné naší návštěvy Hořovic, ale určitě tam najdete i další zajímavá místa. Třeba Aquapark Hořovice! (My s ním zkušenost ještě nemáme.) Přeji vám krásný výlet a pokud budete chtít, podělte se se mnou v komentářích, jak se vám v Hořovicích líbilo.

Severně od vyznačeného hřiště najdete Starý zámek a jihozápadně od hřiště Nový zámek Hořovice.

Publikoval Alex

Majitelka zápisníku a maminka Teda a Luisy.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: