Už jste měli okurkovou?

Všude čtete, jaké zázračné účinky mají salátové okurky, ale nejste schopni je jíst? Nebo je nemají rády vaše děti? Upřímně, já jsem nikdy neměla ráda okurky, když jsem je musela chroupat zvlášť. K mému převelikému neštěstí je před několika lety navíc moji rodiče začali pěstovat a zásobovat mě touto neoblíbenou zeleninou. Co jsem s tím provedla? A jak jsem dokázala okurku dostat i do batolete?

K okurkám jsem si našla cestu během druhého těhotenství, neb není nic horšího než pořádné vedro. Napijete se vody a po pár vteřinách máte pocit, že jste nic nepili. Dáte si džus a ani ten nestačí zahánět to sucho v ústech.

Okurková limonáda dokáže zázraky

Často jsem tehdy četla o tom, jak si kdo dělá smoothie a přemýšlela, jak to vyzkoušet a s čím. Okurek přebývalo, a tak u nás první okurka projela péčí ručního mixéru. Bylo to ohromné překvapení, že okurka jen s menším množstvím vody dokáže být tak báječně osvěžující.

Musím říct, že první okurkové limonády jsem milovala s citrónem a pepřem (jako když si děláte běžný okurkový salát). Dnes ji dělám i pro svého syna jen s citronem a téměř neznatelným množstvím cukru nebo medu. Prima je k tomu i máta. Mé druhorozené dítě ale okurku odmítá i v kapalném skupenství.

Na okurkový nanuk se nechá zlákat i mlsoun!

Člověk by čekal, že když si matka během těhotenství zvykne na okurku, tak výsledný produkt celého toho gravidního procesu, ji bude mít rád automaticky také, ale ono ne. A tak přišla na řadu další finta: Nanuk!

Děti od nás dospělých okoukaly, že zmrzliny a nanuky jsou děsně fajn, i když strašně studí. Za chvíli je začaly vyžadovat také. Takže letos došlo konečně i na nákup roztomilých formiček na nanuky, které teď fakt zbožňuji, neb dítě se díky nim nepokydá a vodu z nanuku může z formičky snadno vypít pomocí speciálního pítka. (Pořídit si je můžete tady.)

Svou hustou okurkovou limonádu jsem nalila do formiček a dala do mrazáku. Jakmile se děti přihlásily o nanuk, podstrčila jsem jeden okurkový i dceři a tradá! Měl úspěch!

Publikoval Alex

Majitelka zápisníku a maminka Teda a Luisy.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: