Našich 14 dní se zlatým křečkem

Halley má u nás za sebou 14 dní. Původně jsem si to chtěla pochvalovat, že je u nás čím dál líp, ale posledních pár dní bylo opravdu výživných.

Zlatý křeček je u nás i po dvou týdnech stále tématem číslo jedna. Je fuk, že přes den spí a že se děti učí ho respektovat. V tomto ohledu mám většinou pozitivní zkušenosti, ale otázek, kdy už bude vstávat, nebo kdy mu vyčistíme klec, slýchám denně hromadu.

Synek chovatelem

První dny děti křečka celkem zlobily. Lehaly si ke kleci a pořád se mu tam smály a něco pokřikovaly. Chudák Halley se asi moc nevyspala. Večer pak divočela v mém náručí nebo v kolečku, zatímco děti spaly.

Zanedlouho děti pochopily, že křeček přes den spí, ač je to občas moc mrzelo. Synek se ale začal tešit na práci kolem křečka. Každé ráno křečkovi měnil vodu a byl hrdý, že ví jak na to. V šesti letech se Ted těší nejen na krmení křečka, ale kupodivu i na čištění klece. Ano, čtete dobře. To opravdu není moje práce. Ted ji dělá dobrovolně a moc rád.

Začíná se nám to kazit

Včera ráno mě syn opravdu násilím tahal z postele, abych ho v šeru doprovodila ke křeččí kleci, protože se sám bojí jít vedle a chce stihnout Halley, než půjde ráno spát. Vrrr! Byla jsem až do tohoto rána hrdá, jak se naučil respektovat malé zvířátko, ale že přestane brát ohledy na mě, jsem fakt nečekala.

V poledne jsme s křečkem odjeli na chalupu. Děťátka s ním prošla celou zahradu a krmila ho travou a sedmikráskami. Křeček vypadal spokojeně.

Halleyova kometa konečně v akci

V noci spal křeček ve vedlejší místnosti. Překvapivě bylo ticho. Normálně je ho v noci slyšet všude. Přičítala jsem ten jeho útlum únavě po náročné cestě. Ráno jsme se Halley neodvážili rušit. Měli jsme zato, že spí.

Nespala. Ted se zrovna vypravoval ven, když Halley zahlédl pod křeslem. Žádná panika se však nekonala. Halley se během chvilky ode mě nechala odchytit. Jen pak byla poněkud divočejší. Holt na chalupě přespávala v prastaré kleci a nějak si našla cestu ze zavřené klece ven. Přece jen je ve svých šesti týdnech ještě poměrně drobná, všude se protáhne. Docela by mě zajímalo, co v noci zažila ve staré chalupě. Možná byla pryč celou noc…

Halleyho krátery jsme zatím nikde neobjevili, tak věřím, že zatím nežijeme ani na Měsíci, ani na Marsu. (Doporučuji si vygooglovat pana Halleyho, není po něm pojmenována jen kometa. ;-))

Publikoval Alex

Majitelka zápisníku a maminka Teda a Luisy.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: