Hra: Čekání na Yule

Zanedlouho bude zimní slunovrat (Yule) a protože čekání na drobné dárečky je dlouhé, dne ubývá a jsme často nemocní, vymyslela jsem dětem poučnou hru, při které se dostanou i na krátkou zdravotní procházku.

Každý týden jim ve schránce přistane zlatá obálka a v ní se ukrývá kartička. Na jedné straně je obrázek a jméno boha, na druhé je povídání o daném bohu a úkol pro děti.

Prvňáček s nadšením trénuje čtení

Moc mě překvapilo, jak se Ted hned u prvního dopisu se samozřejmostí pustil do čtení. Prostě je to dopis pro ně, tak si ho taky samy přečtou, že? Takže je to bezva nenásilný trénink, i když všechna písmena ještě nezná. Následně si sám vybarví obrázek a kartičku si schová. Luisa zase sbírá zlaté obálky.

Jaké úkoly děti dostávají?

Bohy vybírám z galského panteonu. Když zvolím boha větru, děti dávají ptáčkům do krmítek. Pokud boha lesa, tak ponesou dobroty zvířátkům. Jsou to úkoly na pár minut venku a děti se do nich pouští okamžitě a s nadšením. Na závěr bude o slunovratu na řadě bůh slunce a děti budou vyrábět svíčky pro své blízké, coby symbol slunce.

Jak vy dětem zkracujete čekání na Vánoce/Yule?

Publikoval Alex

Majitelka zápisníku a maminka Teda a Luisy.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: